Serwis układu klimatyzacji

Sprawnie działająca klimatyzacja to komfort i bezpieczeństwo podróży

KOMPLETNY SYSTEM OCZYSZCZENIA UKŁADU KLIMATYZACJI I KABINY SAMOCHODU

Niesprawna klimatyzacja boli bardziej niż jej brak. Dlatego zanim zacznie się „gorący” sezon należy sprawdzić układ klimatyzacji nie tylko pod względem zawartości czynnika ale także poprawności jej funkcjonowania. Prawidłowo serwisowa klimatyzacji cieszy użytkownika zarówno pod względem komfortu korzystania z pojazdu jak i dba o zawartość portfela gdyż można zapobiec wielu niemiłych i kosztownych usterek.

  • diagnoza problemu oraz stanu instalacji klimatyzacji samochodowej,
  • dezynfekcja parownika,
  • naprawa oraz wymiana takich części jak przewody, skraplacze i parowniki itp
  • a także wszelkie inne czynności związane z serwisem i skuteczną naprawą klimatyzacji samochodowych.

Wszystkie nasze usługi serwisowe, naprawy są wykonywane kompleksowo, profesjonalnie i skutecznie.

Układy klimatyzacji instalowane w pojazdach gwarantują komfort pasażerom zarówno latem, jak i zimą. Często jednak zapominamy, o jakości powietrza dostarczanego przez te układy. Ostatnie badania dowiodły, że powietrze znajdujące się wewnątrz pojazdów jest gorszej jakości niż powietrze cyrkulujące w pomieszczeniach domowych czy biurach. Wewnątrz układu klimatyzacji żyje i rozwija się duża ilość alergenów, które po uruchomieniu wentylatora wyrzucane są do kabiny pojazdu. Mówimy tutaj o alergenach, grzybach i bakteriach, które wywołują wiele problemów układu oddechowego takich jak kaszel, ból gardła, reakcje alergiczne oraz uciążliwy oraz uporczywy zapach.

W celu poprawnego oczyszczenia układu klimatyzacji (a więc powietrza, które wdychamy) nie wystarczy okresowo wymieniać filtr przeciwpyłkowy. Jest on faktycznie skuteczną barierą dla kurzu i zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz, nie gwarantuje jednak żadnej ochrony przed mikroorganizmami, które gnieżdżą się w parowniku układu klimatyzacji.

Serwis AUTO KUBIK wykonuje usługi serwisu klimatyzacji z wykorzystaniem EVIDIS – profesjonalnego rozpylacza ultradźwiękowego, który uwalnia w kabinie pojazdu mgiełkę specjalnej substancji w postaci mikroskopijnych kropelek.

Dzięki EVIDIS substancja higieniczna penetruje układ klimatyzacji aż do parownika, uwalniając go z pleśni, bakterii i drobinek kurzu, przywracając tym samym idealny przepływ czystego powietrza pozbawionego mikroorganizmów. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym oraz ultradźwiękom, EVIDIS oczyszcza również całą kabinę pojazdu, dywaniki i tapicerkę. Ogólne oczyszczenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu jazdy, usuwając z otoczenia kierowcy alergeny i źródła niemiłych zapachów.